Blisko 1,5 mln złotych trafiło do budżetu Radomska na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Blisko 1,5 mln złotych trafiło do budżetu Radomska na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy Fot. screen

Radni Rady Miejskiej w Radomsku spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Powodem jej zwołania była konieczność wprowadzenia do budżetu środków, które będą przeznaczone na pomoc przebywającym w Radomsku uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Te środki to pochodząca z budżetu centralnego kwota 1 487 671,00 zł.

Pieniądze te będą przeznaczone m.in. na wypłatę 300 zł osobom, które uciekają z ogarniętej wojną Ukrainy oraz 40 zł (za osobę na dzień) dla radomszczan, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach.

Radni podjęli też uchwałę (dotychczas było to zarządzenie prezydenta) w sprawie określenia zakresu pomocy, która może być zapewniona przez Gminę Miasto Radomsko obywatelom Ukrainy, w związku z działaniami wojennymi na terytorium tego państwa. Wśród ujętych w uchwale form pomocy znalazły się: zakwaterowanie, zapewnienie całodziennego wyżywienia, udzielanie niezbędnej pomocy psychologicznej, zapewnienie transportu do miejsc zakwaterowania, zapewnienie środków czystości i higieny osobistej oraz innych niezbędnych produktów, zapewnienie obiadów dzieciom uczęszczającym do szkół oraz wyżywienia dzieciom uczęszczającym do przedszkoli, zapewnienie niezbędnych leków. Uchwała ta nie zmienia dotychczasowych zasad udzielania pomocy uchodźcom.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja nadzwyczajna pomoc dla uchodźców ukraina wsparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE