Radomsko, Łódzkie 8.3o Niedziela, 22 Września 2019

Błażej Wejman z „10-tki” ze strzeleckimi sukcesami

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W ubiegłą niedzielę (26 maja) Błażej Wejman, zawodnik Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka” Radomsko, startował w zawodach zorganizowanych przez CSS Częstochowa i zajął kilka czołowych miejsc w różnych konkurencjach.

W pistolecie pneumatycznym zajął 2. miejsce, a w pistolecie bocznego zapłonu ulokował się na miejscu 5. Z kolei, w pistolecie centralnego zapłonu był 3. a w karabinie pneumatycznym 26.

- Jak się okazuje miniony weekend to czas wytężonej strzeleckiej pracy naszych zawodników. Najmłodsi strzelcy z Sekcji Młodzieżowej zdobywali medale w Zielonej Górze na zawodach ogólnopolskich o Puchar Prezesa PZSS – mówi portalowi Radomsko24.pl, Sławomir Dziegieć z klubu „10-tka”.

- Jednocześnie trochę starsi zawodnicy uczestniczyli w XIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim o Puchar Ministra Obrony Narodowej, którego organizatorem było Bractwo Strzeleckie Salwa Wołomin. Strzelania obywały się na poligonie w Rembertowie i Wesołej koło Warszawy. Nasi reprezentanci w składzie: Krzysiek Nagły, Andrzej Podawca, Darek Stępień oraz Błażej Wejman wywalczyli w klasyfikacji generalnej drużyn 14. miejsce (na 63. zespoły). Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę rywalizację z najlepszymi strzelcami z broni wojskowej z kraju i ze świata – dodaje.

komentarze