„Blachotrapez” inwestuje w Radomsku. Zatrudni co najmniej 200 osób

„Blachotrapez” inwestuje w Radomsku. Zatrudni co najmniej 200 osób Fot. UM Radomsko

W środę, 25 października 2023 r. został podpisany akt notarialny sprzedaży przez Miasto Radomsko działek o powierzchni ogólnej 7,2250 ha na rzecz firmy Blachotrapez sp. z o.o. Firma na zakupionych na terenie strefy w Radomsku działkach, wybuduje centrum logistyczno-produkcyjne wraz z magazynami.

Inwestycja obejmie także realizację zaplecza biurowego, parkingów i placów manewrowych.

Ogólna projektowana powierzchnia zabudowy wynosi 33600 m2 i będzie podzielona na 3 etapy. W pierwszym etapie w latach 2024-2025 inwestor planuje budowę centrum logistyczno-produkcyjnego o powierzchni zabudowy 16800 m2. W następnych etapach będą powstawać inwestycje po 8400 m2. Całość budowy zgodnie z założeniami inwestora zostanie zakończona w 2029 roku.

- Wartość inwestycji jest szacowana obecnie na 115 mln zł. Zatrudnienie liczone w sposób ostrożny wyniesie około 200 osób. Warto dodać, że firma Blachotrapez jest cenionym i ważnym podmiotem na rynku materiałów budowlanych – informuje Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji UM w Radomsku.

Firma nie tylko jest dynamicznym graczem rynku pokryć dachowych ale także wspomagała miasto podczas Dni Radomska i wakacji dla dzieci z Ukrainy.

- Współpraca firmy z miastem układa się bardzo dobrze jeszcze przed budową zakładu i zapewne będzie się rozwijać przez następne lata w innych obszarach. Blachotrapez jest znany z działań na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR – podkreśla Jarosław Wojdełko.

Inwestor został pozyskany we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH).

-----

Spółka Blachotrapez to lider branży budowlanej z polskim kapitałem – obecna na rynku ponad 50 lat. Producent pokryć dachowych, którego produkty sprzedają się dobrze nie tylko w Europie, ale i m.in. za oceanem, w Afryce czy na Bliskim Wschodzie. Rocznie w zakładach Blachotrapez przerabianych jest ok. 120 tys. ton stali.

Blachotrapez od lat posiada spółki handlowe w Czechach, na Słowacji czy w Rumunii, a spółki dystrybucyjne między innymi w Niemczech, w krajach bałtyckich i w Kanadzie. Blachotrapez swoje produkty eksportuje również do USA czy Azji.

Według Forbesa firma należy do najcenniejszych polskich firm rodzinnych, jednocześnie będąc w grupie największych firm w Polsce.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko strefa inwestycyjna blachotrapez nowy inwestor
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE