Radomsko, Łódzkie 16.1o Wtorek, 16 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Biżuteria, kosmetyki oraz zabawki - to przyniósł Gwiazdor. A jaki będzie Sylwester?

Miasto

Prawie połowa z nas kupiła bliskim prezent u jubilera, w drogerii lub perfumerii - wynika z badania Money.pl. Prawie 38 procent w sklepie z zabawkami. Kolejne na liście była odzież oraz książki, płyty i gry.

Prawie połowa z nas kupiła bliskim prezent u jubilera, w drogerii lub perfumerii - wynika z badania Money.pl. Prawie 38 procent w sklepie z zabawkami. Kolejne na liście była odzież oraz książki, płyty i gry. Najmniej popularnym prezentem okazał się komputer.
Żródło: Money.plMałą popularność drogiego sprzętu można wyjaśnić wydatkami na prezenty. Zdecydowana większość przeznaczyła do 500 złotych.
Żródło: Money.plWiększości ankietowanych udało się pokryć wydatki z bieżących dochodów lub oszczędności. Mniejsza grupa osób podreperowała budżet kartą kredytową. Nieliczni zdecydowali się na pożyczkę w banku lub na zakupy na raty.
Żródło: Money.plNa zbliżający się Sylwester połowa internautów Money.pl wyda do 200 złotych. Co piąty przeznaczy wyższą kwotę, ale nie przekraczającą 500 złotych. Bardziej zaszaleją nieliczni.
Żródło: Money.pl
Niewielu ankietowanych przez Money.pl wybiera się na bal sylwestrowy lub na imprezę do klubu (8,5 proc.). Co piątą osoba przywita Nowy Rok w gronie znajomych na tzw. domówce. Większość szampana otworzy w gronie najbliższych (45 proc.). W góry na narty za lub granicę wybiera się tylko po kilka procent (4,5 proc.). Jednak grupa wycieczkowiczów nieco urosła, w porównaniu z rokiem 2012. Oni liczyli się z większymi wydatkami.

Ankietę przeprowadzono wśród 2027 internautów Money.pl w okresie od 2 do 16 grudnia 2013.

Autor: Anna Frankowska, Money.pl

komentarze