Biwak klas mundurowych z III LO

W dniach 10-12 czerwca w stanicy harcerskiej w Białym Brzegu blisko 60 uczniów klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku uczestniczyło w biwaku

W dniach 10-12 czerwca w stanicy harcerskiej w Białym Brzegu blisko 60 uczniów klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku uczestniczyło w biwaku.
Fot. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku


Organizatorami wyjazdu uczniów było III Liceum Ogólnokształcące w Radomsku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku i Komendą Hufca ZHP. Realizacja biwaku możliwa była również dzięki wsparciu urzędu miasta i starostwa.

Organizatorzy zadbali o część teoretyczną i praktyczną biwaku. Młodzież uczestniczyła w zajęciach integracyjnych i profilaktycznych pt. "Nie piję, nie biorę, bo stawiam na zdrowie", które przeprowadzili pedagodzy. Zorganizowany został marsz patrolowy z pierwszą pomocą przedmedyczną, gdzie uczniowie  sprawdzali swoją wiedzę z tego zakresu. Swoją kreatywność i pomysłowość uczestnicy biwaku mogli zaprezentować uczestnicząc w konkursie fotograficznym "Jesteś częścią tego świata - chwytaj moment". Nieodłącznym elementem biwaku były musztry, apele, gry i manewry. W tym roku podczas biwaku realizowany był projekt "Mundurowi językowcy", młodzież składała meldunki w języku angielskim i niemieckim, co oceniane było przez opiekunów biwaku. Wśród zajęć jakie sportowych i policyjnych był tor przeszkód, wspinaczka i paintball. Wiele emocji wzbudzały  gry terenowe, które odbywały się nocą i były doskonałym sprawdzianem kondycji fizycznej i psychicznej uczestników.

Dużym zainteresowaniem cieszył się, zorganizowany ostatniego dnia biwaku, moduł policyjny w ramach propedeutyki wiedzy o służbach mundurowych. Moduł w ramach ruchu drogowego poprowadził aspirant Wiesław Kuc. Komisarz Włodzimierz Czapla przeprowadził zajęcia z prewencji technik interwencji. Podkomisarz Aneta Komorowska przygotowała prelekcję nt. prewencji kryminalnych, natomiast sierżant sztabowy Wojciech Kotynia był autorem pokazu metod zabezpieczania śladów. 

Młodzież nabyła wiele umiejętności m.in. odpowiedzialności za siebie i za innych, zdyscyplinowania, zdrowej rywalizacji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Sprzyjająca aura, optymizm i zaangażowanie uczniów sprawiło, że opuszczali oni Biały Brzeg zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia i ciekawe wspomnienia.

Więcej o:
biwak klas mundurowych liceum ogólnokształcące w radomsku zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku policja mundur biały brzeg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE