Bitwa Regionów w Strzałkowie

Bitwa Regionów w Strzałkowie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Aż czternaście Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w Bitwie Regionów, czyli pikniku rodzinnym, który odbył się w sobotnie popołudnie w Strzałkowie.

Głównymi bohaterami powiatowej edycji Bitwy Regionów, zorganizowanej przez Gminę Radomsko, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa były: dobra i zdrowa polska żywność i przepyszne potrawy przygotowywane przez gospodynie.

W pikniku uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Anna Milczanowska, wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra, starosta Beata Pokora i wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się słodkie i wytrawne rarytasy serwowane przez licznie reprezentowane Koła Gospodyń z terenu całego powiatu, wśród atrakcji były także występy lokalnych artystów, loteria, gry i zabawy dla najmłodszych i pokazy strażackie. Na stoisku przygotowanym przez pracowników Starostwa Powiatowego promowane były turystyczne walory radomszczańskiej ziemi.

Więcej o:
powiat radomszczański strzałków bitwa regionów koła gospodyń wiejskich
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE