Biokominki - bezpieczny ogień dla każdego

Biokominki - bezpieczny ogień dla każdego

Kochamy nowoczesne wygody i multimedialne usprawnienia naszej przestrzeni domowej. Pewne tradycyjne elementy wciąż pozostają pożądane i lubiane. Jednym z nich jest z pewnością prawdziwy i żywy płomień. Nic tak nie dodaje ciepła i uroku pomieszczeniom nawet w najnowocześniejszym wystroju.

Wszelkiego rodzaju kominki cieszą się więc niesłabnącą popularnością, wśród nich zaś coraz większe uznanie zdobywają biokominki.

Nie tylko do salonu

Od tradycyjnych modeli różnią się tym, że nie wymagają specjalnego przewodu wentylacyjnego. Doskonale sprawdzą się więc w mieszkaniach sytuowanych w wielopiętrowych apartamentowcach. Stanowią one również świetne urozmaicenie wszelkiego rodzaju pomieszczeń komercyjnych, takich jak hotele, restauracje, salony kosmetyczne czy biura. Co ciekawe istnieją też modele przeznaczone do użytkowania zewnętrznego, np. na tarasach lub w ogrodach.

Bez dymu, bez problemu

Sekret bikominków i łatwości ich montażu tkwi w paliwie. Jest nim bioetanol, który cechuje się całkowitym bezpieczeństwem dla ludzi i środowiska. Posiada on jednak jeszcze jedną ważną cechę. W procesie spalania wydziela wyłącznie parę wodną i dwutlenek węgla, na dodatek w stosunkowo niewielkich ilościach porównywalnych do powietrza wydychanego przez ludzi. Dodatkowym atutem jest uwalniane ciepło, które bez żadnych strat pozostaje w pomieszczeniu.

Bezpiecznie i nowocześnie

Urządzenia te korzystają również z wielu innowacyjnych rozwiązań. Standardem jest tu bezpieczeństwo, mamy w końcu do czynienia z ogniem. Wszelkiego rodzaju czujniki i systemy ochronne są jak najbardziej wskazane. Dodatkowo jednak warto pomyśleć np. o blokadzie rodzicielskiej czy wyłączniku czasowym. Dla wygody użytkowania oferuje się sterowanie wielkością płomienia przy pomocy pilota. Dla najbardziej wymagających zaś dostępne są moduły, które umożliwią zintegrowanie biokominka z "Inteligentnym Domem". Całości dopełnia natomiast nowoczesne wzornictwo i solidne elementy konstrukcyjne.

Ogień od zawsze służył człowiekowi, zawsze dawał poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Warto więc może wrócić do starych i sprawdzonych metod, ale w uwspółcześnionym wydaniu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE