Radomsko, Łódzkie 14.0o Poniedziałek, 16 Września 2019

Biegojazda przez Radomsko

Sport i rekreacja
Tomasz Kolmasiak

„BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń” to akcja charytatywna, której organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. W ramach inicjatywy, w dniach 27 maja – 1 czerwca 2019 roku uczestnicy BIEGOJAZDY, pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, przemierzą Polskę o siłach własnych mięśni. Przebiegną m.in. przez Radomsko.

Organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Ambasadorami akcji są Joanna Kulig i Krzysztof Hołowczyc. Akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu m.in. Kamil Stoch, Kamil Bednarek, Bovska, Marcin Dorociński, Marek Piekarczyk, Michał Czernecki, Artur Barciś.

„Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” to charytatywny duathlon – bieg połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 – 31 maj 2019 roku przez całą Polskę. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa (woj. pomorskie). Akcja trwa już od października 2018 roku.

Sportowcy rozpoczynają swoją wyprawę w Wieliczce . Przemierzą m.in. Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz, Kwidzyn, Gniew.

Celem jest zbiórka pieniędzy na stworzenie magicznego miejsca prosto ze świata dziecięcej wyobraźni dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń. Zostanie on podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny, ścieżka sensoryczna i tężnia. Obie strefy, tak różne od siebie, ale jakże potrzebne zarówno dla rozwoju, terapii, relaksu oraz odrobiny szaleństwa dla najmłodszych podopiecznych.

Jest to już druga akcja charytatywna organizowana przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

komentarze