Biegamy i zbieramy

Biegamy i zbieramy Fot. M. Kołaczkowski

Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych są kupowane pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

Rok temu podczas 30. finału WOŚP odbyły się 93 imprezy sportowe. Łącznie we wszystkich aktywnościach sportowych udział wzięło blisko 27 tys. uczestników z ponad 3 500 miejscowości w Polsce i na świecie. W tym roku na mapie Polski jest też Radomsko.

Bieg „Policz się z cukrzycą" podczas finału WOŚP od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. W Radomsko w tym roku odbędzie się po raz piąty. 

- Start jak co roku punktualnie o godzinie 11.00 w parku Świętojańskim. Zapisy do biegu trwały kilkanaście godzin. Na starcie stanie 150 zawodników. To impreza gdzie stają całe rodziny. Co roku podczas biegu zbieramy pieniądze tzw. wpisowe. Jest to symbolicznie 10 złotych – komentuje. Sebastian Piechrzalski, prezes Klubu Kolarsko-Biegowego w Radomsku organizator biegu „Policz się z cukrzycą”.

Rozmowa z Sebastian Piechrzalskim prezesem Klubu Kolarsko-Biegowego w Radomsku, w środę 25 stycznia o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sebastian pierzchalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE