Bieg Tropem Wilczym parkowymi alejkami. W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Jak co roku Radomsko włączyło się do Ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W niedzielę 6 marca na starcie biegu w parku Świętojańskim stanęło 150 uczestników.

Pierwotnie bieg zaplanowano na terenie zbiornika na Wymysłówku. Jednak z uwagi na warunki. Jednak deszczowa pogoda w ostatnim czasie spowodowała, że teren ten miejscami jest grząski i nie nadaje się do biegania rekreacyjnego. Dlatego organizatorzy wytyczyli nową trasę w innym miejscu - dwa okrążenia po alejkach w parku Świętojańskim.

Otwierając bieg prezydent Jarosław Ferenc podkreślił, że Żołnierze Wyklęci nie pogodził się z okupacja radziecką i walczyli do samego końca, ponosząc często najwyższa ofiarę.

Przed biegiem odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchano hymnu Ukrainy. Uczestnicy jubileuszowej dziesiątej edycji przebiegli symboliczną długość 1963 metrów, a ten dystans nawiązuje do roku śmierci Józefa Franczaka ps. „Lalek”, ostatniego z Żołnierzy Wyklętych.

Przed biegiem została zorganizowana zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Akcję pomocy koordynuje Fundacja Wolność i Demokracja - ogólnopolski organizator biegu. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
tropem wilczym bieg tropem wilczym tropem wilczym radomsko tropem wilczym 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE