Bieg SmogRUN w Radomsku

Bieg SmogRUN w Radomsku

W czwartek, 7 listopada Grupa Rozbiegajmy Radomsko, RUNdomsko i Radomszczański Alarm Smogowy w zorganizowanym biegu SmogRUN, zamanifestowali swoją niezgodę wobec dużego problemu, jakim jest zanieczyszczenie powietrza.

W biegu udział wzięło około 50 osób. Wystartowali wieczorem z parku Solidarności, gdzie dalej ulicami Leszka Czarnego i Piastowską, biegacze udali się pod siedzibę Urzędu Miasta, gdzie pytali miejskich radnych, jakie podejmowane są działania by walczyć ze smogiem. Tym razem w biegu chodziło o uświadomienie mieszkańcom, jak dużym problemem jest zanieczyszczone powietrze.

– Chcemy pokazać, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, jakim powietrzem w Radomsku się oddycha. Mamy naprawdę bardzo duży problem. Radomsko znajduje się na 15 miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Tym biegiem chcemy wywrzeć presję na władzach, by zaczęły walczyć z tym problemem, a także na mieszkańcach, by nie palili w piecach niedozwolonymi materiałami, takimi jak chociażby odpady poprodukcyjne. To właśnie spalanie takich produktów jest główną przyczyną powstania smogu
- mówi Ewa Kuśmierczyk z Radomszczańskiego Alarmu Smogowego.

Więcej o:
smog run radomsko bieg radomsko bieg smog run rozbiegajmy radomsko rundomsko radomszczański alarm smogowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE