„Bieg na Bobrach” już 7 kwietnia. Będzie sportowa rywalizacja i pomoc

„Bieg na Bobrach” już 7 kwietnia. Będzie sportowa rywalizacja i pomoc Fot. arch. redakcji

Już po raz czwarty na Bobrach (gmina Radomsko) odbędzie się wydarzenie sportowe, któremu przyświeca idea aktywności fizycznej i pomagania. Jego uczestnicy biegnąc, pomogą 17 – letniemu Krzysztofowi Biernatowiczowi, który urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową z wodogłowiem oraz padaczką. Krzysztof jest podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku.

Można rzec, iż nie byłoby „Biegu na Bobrach” gdyby nie pandemia.

- Pomysł narodził się podczas pandemii. Wówczas nie mogłem pobiec w zawodach, a forma była przygotowana i należało ją wykorzystać. Dlatego znając tereny na Bobrach namówiłem kolegów z Kolarsko Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku na bieg. Tereny się spodobały, a ja pomyślałem sobie, dlaczego ich nie wykorzystać – mówi Przemysław Nowicki, organizator „Biegu na Bobrach”, a zarazem członek KBKS Radomsko.

Wydarzenie stało się cyklicznym. Tegoroczna, czwarta już edycja odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia.  Zawodnicy pobiegną dystans 5 lub 10 kilometrów. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Pakiety startowe rozeszły się w dwa tygodnie. Na starcie pojawi się 100 zawodników – przyznaje Przemysław Nowicki.

Co ważne, każdej edycji wydarzenia przyświeca charytatywny cel. W tym roku biegacze wesprą Krzysztofa Biernatowicza – podopiecznego Stowarzyszenia „Koniczynka” w Radomsku.  

Krzysztof ma 17 lat. Urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową z wodogłowiem oraz padaczką. Nie chodzi, porusza się na wózku. Miał 12 operacji w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji, aby zacząć samodzielnie chodzić. Wizyty u specjalistów są płatne, dlatego Krzysztof prosi o pomoc.

Więcej o:
bobry gmina radomsko bieg na bobrach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE