Bieg na 5 i 10 kilometrów w Kleszczowie

Bieg na 5 i 10 kilometrów w Kleszczowie Fot. edycja z 2019 roku/UG Kleszczów

W ubiegłym roku dwa biegi uliczne organizowane w Kleszczowie zostały odwołane. Powodem były epidemiczne obostrzenia. W tym roku biegacze znów staną na starcie „Kleszczowskiej Dziesiątki” oraz o połowę krótszego biegu „Kleszczów na Piątkę”. Pierwsze zawody odbędą się w niedzielę 29 sierpnia, zaś drugie - 26 września.

Obecnie trwają zapisy uczestników biegu „Kleszczowska Dziesiątka”. Będzie to czwarta edycja tej imprezy biegowej.

- W tym roku w zawodach obowiązuje limit 200 biegaczy - mówi Bartłomiej Sobecki z firmy inesSport, która tak jak w poprzednich edycjach na zlecenie LKS Omega Kleszczów zajmie się stroną techniczno-organizacyjną biegu.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.kleszczowna5.pl.

Zawodom dla dorosłych biegaczy towarzyszy również biegowa rywalizacja dzieci i młodzieży. Te biegi są organizowane na krótszych dystansach. Jak wynika z regulaminu najmłodsi uczestnicy będą rywalizować: na 200 m - dzieci z roczników 2020-2015; na 300 m - dzieci z roczników 2014-2012; na 400 m - dzieci z roczników 2011-2009, na 800 m - dzieci z roczników 2008-2006. Po dobiegnięciu do mety wszyscy otrzymają pamiątkowe medale.

Głównym miejscem rywalizacji młodszych uczestników będzie wyremontowana bieżnia na gminnym stadionie w Kleszczowie (biegi dla dzieci zorganizowane w roku 2019 odbywały się na ulicy Sportowej - w tym czasie trwała jeszcze modernizacja piłkarsko-lekkoatletycznego stadionu w Kleszczowie). Natomiast start i meta „Kleszczowskiej Dziesiątki” będą umiejscowione na dziedzińcu kompleksu SOLPARK.

Formularze, które umożliwiają zgłoszenie się do biegu na 10 km w Kleszczowie, a także regulaminy biegów są dostępne na stronie www.kleszczowna5.pl.

Więcej o:
bieg bieg kleszczów bieganie w kleszczowie kleszczów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE