Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy w PSP w Kamieńsku

Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy w PSP w Kamieńsku Fot. PSP im. Jana Pawła II w Kamieńsku

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kamieńsku po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu „Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy”. Organizatorem akcji, która odbywała się z podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W dniu 16 października o godzinie 12.00 w całej Polsce rozpoczęła się próba pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. W Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieńsku do tego zadania przystąpili uczniowie klas II, III, IV, V, a także dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńsku, przedstawiciele Policji i nauczyciele.

Przez 30 minut, na 10 fantomach, nieprzerwanie prowadzono resuscytację wykonując 30 uciśnięć i 2 wdechy ratownicze. Czy tegoroczna próba pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy zakończyła się sukcesem? O tym dowiemy się w przeciągu tygodnia. Na pewno cała akcja dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń, a także była wspólną nauką resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie.

Koordynatorami akcji w szkole byli nauczyciele: p. Agnieszka Sikorska i p. Magdalena Golis.

Więcej o:
bicie rekordu w pierwszej pomocy kamieńsk psp kamieńsk wośp pierwsza pomoc bicie rekordu pierwsza pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE