Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Biblioteka w Radomsku ogłasza konkurs „Najaktywniejszy czytelnik”

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Ile twoje dziecko przeczytało książek w 2018 roku? Jest okazja do tego, aby swoje dzieci zachęcić do wzięcia udziału w konkursie na "Najaktywniejszego czytelnika", jaki właśnie ogłosiła Miejska Biblioteka w Radomsku. Bowiem skierowany jest on do dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody książkowe. Na zgłoszenie się do konkursu jest czas do 31 stycznia 2019.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym. Aby wziąć w nim udział należy w okresie trwania konkursu, czyli od 2 stycznia do 15 maja 2019 roku wypożyczyć i przeczytać, jak największą ilość książek. Na swoim koncie należy mieć minimum 25 książek,  aby zakwalifikować się do konkursu.

Skierowany jest on do najmłodszych czytelników. Mogą w nim wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Do 31 stycznia 2019 roku należy zgłosić swoje uczestnictwo tylko do jednej wybranej przez siebie filii bądź oddziału dla dzieci. Między innymi do:
- Filii Nr 1 przy ul. Batorego 3,
- Filii Nr 2 przy ul. Piastowskiej 10
- Filii Nr 3 przy ul. Jagiellońskiej 16
- Filii Nr 4 przy ul. Brzeźnickiej 149
- Oddziału dla dzieci przy ul. Narutowicza 4.

Uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na trzy kategorie wiekowe :
I kategoria dla wieku od 7 do 9 lat;
II kategoria dla wieku od 10 do 12 lat;
III kategoria dla wieku od 13 do 16 lat.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zapytania uczestnika konkursu o treść przeczytanych książek.

Ogłoszony konkurs to ciekawa inicjatywa, której celem jest rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania do czytania książek. To też dodatkowa zachęta do odwiedzenia biblioteki i wyrobienia sobie dobrego nawyku na spędzanie wolnego czasu na czytaniu interesujących i poszerzających horyzonty opowieści.

Regulamin konkursu w załączniku.

ZAŁĄCZONE PLIKI

Regulamin konkursu czytelniczego 2019POBIERZ PLIK

komentarze