Białe czekoladki - zwycięzcy ESBANK Streetballmanii w kategorii OPEN

8 ekip wystąpiło w drugim dniu ESBANK Streetballmanii, w kategorii OPEN. Najlepsi na boisku okazali się zawodnicy z drużyny Białe czekoladki.

Turniej koszykówki 3-osobowej w kategorii OPEN został rozegrany w niedzielę 15 września. Początkowo mecze odbywały się na radomszczańskim Orliku, ale po opadach deszczu turniej został przeniesiony do sali gimnastycznej przy ZS-G nr 5.

3- i 4-osobowe ekipy najpierw rozgrywały mecze w dwóch grupach, a cztery zwycięskie drużyny awansowały do półfinałów. Bardzo zacięty mecz o 3. miejsce stoczyły ze sobą ekipy Bang i Ludzie Białego, a zwycięzców wyłoniła dopiero dogrywka. W meczu o 1. miejsce Białe czekoladki pokonały Oktagon.

Zwycięskie drużyny otrzymały koszulki, medale i dyplomy. Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 oraz ESBANK Bank Spółdzielczy.