Biała Sobota w Łódzkiem. Sprawdź, w których placówkach możesz się zbadać

Biała Sobota w Łódzkiem. Sprawdź, w których placówkach możesz się zbadać Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

W szpitalach i przychodniach wojewódzkich w całym regionie będzie można zmierzyć ciśnienie, cukier, natlenienie krwi, ale również przejść badania EKG, poradzić się psychologa czy onkologa. Bez opłat i bez rejestracji.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa, w tym uchodźców z Ukrainy – zachęca Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

„Biała sobota” to dzień, w którym otwarte są drzwi placówek medycznych należących do samorządu województwa łódzkiego. Na zainteresowanych czekają lekarze specjaliści i pomoc medyczna. Robią podstawowe badania i w razie konieczności kierują na leczenie lub uspokajają, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku.

Biała będzie właśnie najbliższa sobota – 9 kwietnia.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa do skorzystania z konsultacji lekarskich i psychologicznych oraz wybranych badań. Zachęcamy do przyjścia również obywateli Ukrainy zamieszkujących w naszym regionie. Nie trzeba mieć skierowania, nie trzeba się nigdzie zapisywać – mówi wicemarszałek Piotr Adamczyk.

W godzinach 9-15 można przyjść do jednego z 15 punktów w województwie. Większość z nich oferuje: pomiar ciśnienia, glikemii, saturacji, badania EKG. W czterech miejscach można liczyć na konsultacje psychologiczne, a w szpitalu im. Kopernika w Łodzi również onkologiczne. W większości placówek będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Wykaz placówek oraz badań znajduje się w fotogalerii powyżej.

Więcej o:
województwo łódzkie biała sobota badania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE