Bezpłatne i praktyczne szkolenia z e-Płatnika i zasiłków macierzyńskich w radomszczańskim ZUS

Bezpłatne i praktyczne szkolenia z  e-Płatnika i zasiłków macierzyńskich  w radomszczańskim ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Radomsku, organizuje bezpłatne szkolenia z obsługi programu Płatnik oraz z przepisów dotyczących zasad ustalania prawa do zasiłku macierzyńskiego.

Szkolenia poprowadzą specjaliści z ZUS, którzy wyjaśnią wiele zagadnień, dotyczących praktycznego zastosowania przepisów oraz programu służącego płatnikom do komunikacji z ZUS-em. Szkolenia odbędą się pod koniec miesiąca, dzień po dniu.

Czwartek, 29 września  - PŁATNIK – od podstaw

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak zakładać bazy danych, kartoteki płatnika i ubezpieczonych, jak zainstalować podpis kwalifikowany, tworzyć dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe, jak tworzyć informacje miesięczne i roczne oraz korekty i dokumenty płatnicze.

Przewidziane są dwie grupy szkoleniowe na 29 września br. Pierwsza zajęcia rozpocznie o godz. 9:00 a druga o 11:30.  Szkolenie odbędzie się w siedzibie Inspektoratu w Radomsku, przy ul. Piastowskiej 24a, w sali konferencyjnej 215, II piętro. Zapisy na szkolenie prowadzone są pod numerem tel. 44 683 49 21, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

Piątek 30 września – Świadczenia krótkoterminowe – zasiłki macierzyńskie z uwzględnieniem zmian w przepisach od 1 stycznia 2016 r.

W ramach spotkania specjaliści z ZUS odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące prawa do zasiłku macierzyńskiego w przypadku oddania lub porzucenia dziecka przez ubezpieczoną, niezdolności matki do samodzielnej egzystencji lub niepełnosprawności w stopniu znacznym, rozszerzenia zakresu, w ramach którego rodzice mogą dzielić się uprawnieniami z tytułu macierzyństwa, łączenia korzystania urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego urlopu, terminu złożenia wniosków o urlopy i zasiłki macierzyńskie.

Szkolenie odbędzie się 30 września 2016 r. o godz. 10:00 w siedzibie Inspektoratu ZUS w Radomsku przy ul. Piastowskiej 24a, sala konferencyjna 215 – II piętro. Zgłoszenia telefoniczne pod nr tel. 44 683-49-21 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

info: ZUS

Więcej o:
zus zus radomsko szkolenie szkolenie zus radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE