Bezpłatne badania stóp dla dzieci i opiekunów

Bezpłatne konsultacje ortopedyczne oraz badania dziecięcych stóp odbędą się w dniach 16-17 maja w Radomsku. Organizuje je firma MDH, specjalizująca się w produkcji ortopedycznego obuwia marki MEMO.

Bezpłatne konsultacje ortopedyczne oraz badania dziecięcych stóp odbędą się w dniach 16-17 maja w Radomsku. Organizuje je firma MDH, specjalizująca się w produkcji ortopedycznego obuwia marki MEMO.

Konsultacje odbędą się w sklepie „AS-SERWIS” mieszczącym się w budynku Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Badania skierowane są szczególnie do młodszych dzieci – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Stopy dziecka zostaną zbadane przez podoskop, a następnie specjalista zinterpretuje wyniki pod kątem występowania płaskostopia, szponowatości czy koślawości kolan. Podczas konsultacji rodzice będą mogli dowiedzieć się także, jak chronić stopy przed wadami oraz jak leczyć wady już istniejące – specjaliści zaprezentują ćwiczenia korygujące oraz te zapobiegające powstawaniu nieprawidłowości. Dodatkowo z konsultacji będą mogli skorzystać także rodzice i opiekunowie małych pacjentów – specjaliści przebadają ich stopy oraz doradzą przy wyborze wkładek do butów poprawiających komfort chodzenia.

 

Jak informuje Anna Zaremba-Ner, fizjoterapeuta i ekspert marki Memo, wady dziecięcych stóp to powszechny problem, który w Polsce dotyczy nawet 70% dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym:


- Wynika to przede wszystkim z rozbieżności pomiędzy szybkim tempem wzrostu kośćca a znacznie wolniejszym przyrostem masy mięśniowej. Dodatkowo dochodzą do tego różne przeciążenia oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia. Wady stóp  mogą prowadzić do rozwoju poważnych nieprawidłowości postawy. Jednak w początkowym stadium stosunkowo łatwo jest zatrzymać ich rozwój. Podczas badania będzie można dowiedzieć się czy u naszego dziecka występuje nieprawidłowość oraz jak należy ją leczyć.


Konsultacje są bezpłatne, aby z nich skorzystać należy wcześniej zapisać się pod numerem telefonu 44 685 47 34.

Więcej o:
badanie stopy dzieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE