Bezpłatne badania mammograficzne w Radomsku

Bezpłatne badania mammograficzne w Radomsku Fot. mat. organizatora

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je kobiety, które urodziły się w 1972 roku.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

18 stycznia 2022 roku mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Radomsku przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (ul. S. Żeromskiego 19) w godzinach od 9.00 do 15.00.

W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

By skorzystać z badania należy się wcześniej zarejestrować, dzwoniąc pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Więcej o:
radomsko bezpłatna mammografia badania lux-med
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE