Bezpłatna mammografia w powiecie radomszczańskim

Od 13 do 17 lutego można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat radomszczański. Badanie finansowane jest przez NFZ.

Od 13 do 17 lutego można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat radomszczański. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

 

Badania można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:
- Przedbórz – 13 lutego przy Ośrodku Zdrowia (ul. Częstochowska 25)
- Masłowice – 14 lutego przy Gminnym Ośrodku Zdrowia (Masłowice 38)
- Kodrąb – 15 lutego przy Zespole Podstawowo-gimnazjalnym w Kodrębie (ul. Leśna 2)
- Ładzice – 16 lutego przy Urzędzie Gminy (ul. Wyzwolenia 36)
- Wielgomłyny – 17 lutego przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej


Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

 

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

 

Podczas badania panie będą miały możliwość  wzięcia udziału w konkursie „Zyskaj spokój z FADO”. Wśród wszystkich uczestniczek konkursu rozlosowane zostaną: Nagrody Główne w postaci 3 karnetów na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, a także zestawy kosmetyków Ziaja, kosze słodyczy firmy Bałtyk oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne dla pań, których nie obejmuje Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

 

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Więcej o:
mammografia mammografia radomsko mammografia powiad badanie mammograficzne powiat radomszczański straostwo powiatowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE