Bezpieczniej w Łódzkiem. Dotacje dla policji i straży pożarnej

Bezpieczniej w Łódzkiem. Dotacje dla policji i straży pożarnej Fot. A. Staśkiewicz, Piotr Wajman

Po 300 tysięcy złotych samorząd województwa łódzkiego przekazał policji oraz straży pożarnej na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W przypadku Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pieniądze przybliżą przygotowanie nowej siedziby dla Laboratorium Kryminalistycznego, a Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej dofinansowanie przeznaczy na zakup kolejnych samochodów gaśniczych.

- Samorząd województwa łódzkiego stawia bardzo mocne akcenty na bezpieczeństwo – podkreślił marszałek Grzegorz Schreiber, który w poniedziałek, 6 czerwca, podpisał z komendantami KWP w Łodzi i KW PSP w Łodzi umowy o przekazaniu dotacji na wsparcie obu tych służb.

Zarówno policja, jak i straż otrzymały po 300 tysięcy złotych.

– Samorząd województwa nie ma wprost wpisanej w swoje zadania pomocy dla straży i policji, ale uważamy, że jest ona potrzebna. Chcemy pomagać i być aktywni – dodał marszałek i zapowiedział kolejne formy współpracy i wsparcia dla obu formacji.

Do podpisania umowy doszło w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W imieniu straży pożarnej umowę podpisał nadbryg. Grzegorz Janowski, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi. Jak zapowiedział, strażacy pieniądze wydadzą na nowe samochody gaśnicze.

- Nie ma lepszego prezentu – powiedział nadbryg. Grzegorz Janowski odbierając z rąk marszałka symboliczny czek.

Jak dodał, niektóre przetargi na nowe wozy są dopiero ogłoszone, a niektóre już rozstrzygnięte.

– 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej wiąże się z tym, że musimy ten sprzęt kupować na nowo. Dziękuję w imieniu wszystkich strażaków - stwierdził.

Również łódzka policja ma jasno sprecyzowane plany, jeżeli chodzi o wykorzystanie dotacji z budżetu samorządu województwa. 300 tys. zł. to inwestycja w nową siedzibę Laboratorium Kryminalnego, które dziś mieści się przy ul. Lutomierskiej w Łodzi, a docelowo chce się przenieść do budynku przy ul. Ks. Brzóski. Pieniądze przekazane przez marszałka Grzegorza Schreibera pokryją koszty wykonania dokumentacji projektowej przebudowy tego budynku – dawnego gimnazjum.  

- Trudno mówić dziś o dobrym procesie wykrywczym bez wsparcia nauki, stąd tak mocno pracujemy nad laboratorium – mówił nadinsp. Sławomir Litwin, komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

Jak podkreślił, laboratorium ciągle się rozwija pod względem prowadzonych tam badań m.in. biologicznych, genetycznych, chemicznych czy informatycznych, i potrzebuje do tego nowej oraz odpowiednio wyposażonej siedziby. Symboliczny czek od marszałka nazwał pierwszym krokiem do spełnienia tego marzenia.

Więcej o:
województwo łódzkie policja straż pożarna dotacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE