Bezpieczne wakacje to podstawa. 16 lipca Komendę Powiatową Policji w Radomsku odwiedziła kolejna grupa uczestników letnich warsztatów organizowanych przez Miejski Dom Kultury. Spotkanie z dziećmi odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
Policjanci przypomnieli dzieciom, jak istotne jest dbanie o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku – zarówno nad wodą, w górach, jak i w codziennym otoczeniu, takim jak miasto czy wieś. Podczas spotkania poruszono tematy związane z potencjalnymi zagrożeniami, które mogą pojawić się podczas zabawy, korzystania z Internetu, kontaktów z obcymi osobami czy aktywności na świeżym powietrzu.
Uczestnicy mieli również okazję poznać kulisy policyjnej służby – zobaczyć sprzęt używany przez funkcjonariuszy oraz odwiedzić stanowisko kierowania.
- Podczas wizyty funkcjonariusze zaprosili dzieci do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Letni Przewodnik”, organizowanym w ramach tej samej ogólnopolskiej kampanii. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat i ma na celu promowanie zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji – zarówno podczas wyjazdów, jak i codziennych aktywności. Partnerem akcji jest PZU - dodaje aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na tej stronie.
Takie spotkania to nie tylko forma edukacji, ale również doskonała okazja do rozmowy o codziennej pracy policjantów i o tym, jaką rolę pełnią w zapewnianiu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Jak zaznacza aspirant Dariusz Kaczmarek, tego typu inicjatywy są ważnym elementem budowania zaufania między dziećmi a funkcjonariuszami, a jednocześnie pozwalają młodym mieszkańcom lepiej zrozumieć, na czym polega policyjna służba.





