„Bezpieczne Radomsko” z Ruchem Narodowym

„Bezpieczne Radomsko” z Ruchem Narodowym Fot. mat. organizatora

Członkowie Ruchu Narodowego w Radomsku zachęcają radomszczan do udziału w akcji „Bezpieczne Radomsko”. W najbliższą niedzielę będą rozdawać elementy odblaskowe.

- Szybko zapadający zmrok i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Radomska chcemy przeprowadzić akcję Bezpieczne Radomsko z Ruchem Narodowym – mówi Łukasz Koćwin, prezes Ruchu Narodowego w powiecie radomszczańskim.

- Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla pieszych z uwagi na szybko zapadający zmrok i zmienną pogodę. Niestety kurtki, płaszcze, czapki i szaliki w ciemnych kolorach nie wpływają na dobrą widoczność pieszego na drodze. Widoczność poprawiają zdecydowanie odblaski. Posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, czy nawet życie – dodaje Łukasz Koćwin.

Elementy odblaskowe członkowie Ruchu Narodowego będą rozdawać w niedzielę, 26 lutego 2023 r. w rejonie kościoła św. Lamberta (wejście od strony ul. Narutowicza). Początek akcji o godz. 11.15.

Więcej o:
radomsko ruch narodowy akcja bezpieczne radomsko elementy odblaskowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE