„Bezpieczne Radomsko”. Tym razem w PSP nr 3

„Bezpieczne Radomsko”. Tym razem w PSP nr 3 Fot. UM Radomsko

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku spotkali się z Komisarzem Błyskiem oraz funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej policji, by przypomnieć sobie zasady poruszania się na przejściu dla pieszych.

Środowe (12 maja) spotkanie było kolejnym z cyklu spotkań w ramach akcji „Bezpieczne Radomsko”, prowadzonej wspólnie przez Miasto Radomsko, Komendę Powiatową Policji w Radomsku oraz Szkołę Jazdy Elcar.

Podczas spotkania PSP nr 3 policjanci przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach obowiązujących podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zwrócili także uwagę na napis widniejący przy przejściu oraz wiszący przy szkole baner z hasłem „Odłóż telefon i żyj”. Młodzi użytkownicy ruchu drogowego znają już znaczenie tego hasła i wiedzą, że podczas przechodzenia przez przejście należy zachować szczególną ostrożność i nie używać telefonów. Nabytą podczas spotkania wiedzę mogli sprawdzić w praktyce przechodząc przez pobliską „zebrę”.

To była wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa.

- Nietypowa i ważna lekcja, która pozostanie w pamięci dzieci. Potrzebne są takie akcje, szczególnie przed wakacjami i po ich zakończeniu, kiedy uczniowie wracają do szkoły rozbiegani, rozkrzyczani, szczęśliwi, że są już razem... To bardzo ważne, aby zwracały uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na drodze – mówi Jadwiga Kowalczyk, dyrektor PSP nr 3.

Za prawidłową postawę oraz praktyczne umiejętności dzieci otrzymały elementy odblaskowe, smycze oraz książeczki pt. „Przygody Kacpra Ratownika. Elementarz Pierwszej Pomocy”.

Więcej o:
radomsko bezpieczne radomsko akcja psp3 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE