Bezpieczne Radomsko. Tym razem na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego

W sobotę, 2 października na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku odbyło się spotkanie edukacyjne, zorganizowane przez Urząd Miasta, Komendę Powiatową Policji oraz szkołę jazdy „Elcar”. To kolejna odsłona akcji „Bezpieczne Radomsko”.

- Nasze działania kierowane są przede wszystkim do dzieci oraz rodziców. Mają na celu m.in. zwrócenie uwagi rodzicom, aby wyposażyli swoje pociechy w niezbędny sprzęt, mający wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tutaj o kaskach i różnego rodzaju ochraniaczach. Również dzieciom podpowiadamy, jak zachowywać się na torze, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników zabaw - mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jak zauważa Aneta Wlazłowska, wiosną na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego, a także funkcjonującego tu pumptracka doszło do kilku wypadków.

- Na szczęście w czasie wakacji i od początku roku szkolnego podobnych zdarzeń nie odnotowano. Jest to efekt prowadzonej w szkołach akcji edukacyjnej – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Podczas sobotniego spotkania poruszano nie tylko temat bezpieczeństwa.

- Rozmawiamy także o infrastrukturze Miasteczka Ruchu Drogowego. Miasto planuje inwestycję w ten obiekt. Chcemy zatem porozmawiać z dzieciakami i ich rodzicami, czego oczekiwaliby od tego miejsca, bo chcielibyśmy na te potrzeby odpowiedzieć – wyjaśnia Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe, których używanie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko miasteczko ruchu drogowego akcja bezpieczeństwo profilaktyka bezpieczne radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE