„Bezpieczne Radomsko”: tym razem edukacja młodzieży

„Bezpieczne Radomsko”: tym razem edukacja młodzieży Fot. UM Radomsko

„Odłóż telefon i żyj” – to hasło, które warto zapamiętać. W czwartek, 16 września 2021 r. wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz przedstawicielem Szkoły Jazdy ELCAR radomszczański magistrat przypominał młodzieży, że przechodząc przez przejście dla pieszych należy schować telefon do kieszeni i zachować szczególną ostrożność.

„Odłóż telefon i żyj” – takie hasła można spotkać przy kilkunastu przejściach dla pieszych na terenie miasta. Napisy oraz banery z tym samym hasłem to efekt wspólnych działań profilaktycznych Miasta Radomska, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Szkoły Jazdy ELCAR.

Czwartkowa akcja ph. „Bezpieczne Radomsko” prowadzona była w okolicach Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych i II Liceum Ogólnokształcącego.

Wspólne działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie niechronionych uczestników ruchu rozpoczęły się w 2020 roku i były kontynuowane w roku bieżącym. Policjanci wraz z pracownikami urzędu miasta oraz przedstawicielami szkoły jazdy ELCAR wcześniej edukowali na temat poruszania się po drodze przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych. Dziś przyszła kolej na młodzież. Uczestnicy akcji otrzymali odblaskowe gadżety.

Ponadto dziś rozpoczęły się Roadpol Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), które potrwają do 22 września. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: „Żyj i pozwól żyć innym”.

Już wkrótce odbędą się kolejne działania w ramach akcji „Bezpieczne Radomsko”.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko bezpieczne radomsko akcja edukacja policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE