Bezpieczne i ergonomiczne zarządzanie magazynem: regały półkowe a podesty przemysłowe

Bezpieczne i ergonomiczne zarządzanie magazynem: regały półkowe a podesty przemysłowe

Aby w sposób bezpieczny i ergonomiczny zarządzać magazynem, powinniśmy zaprojektować go w ten sposób, aby znalazły się w nim najważniejsze elementy. Do kluczowych należą zdecydowanie regały półkowe i podesty przemysłowe. Czym się różnią? Jakie jest ich zastosowanie?

Regały półkowe - czym się charakteryzują?

Zacznijmy od regałów półkowych, za pomocą których łatwo zarządzać przestrzenią, zapewniając sobie ergonomiczną pracę, większa efektywność, co przekłada się na lepsze wyniki. Są one niezwykle uniwersalne, prosta konstrukcja zaś umożliwia, by dostosować je praktycznie do każdego magazynu. Warto też pamiętać o tym, że łatwo do nich dokupić akcesoria dodatkowe zwiększające funkcjonalność całego systemu regałów półkowych. 

Regały półkowe - gdzie mają zastosowanie?

Dzięki temu, że regały półkowe są bardzo uniwersalne można je bez przeszkód stosować w wielu obszarach. Sprawdzają się zwłaszcza w procesach składowania produktów o różnej wielkości oraz przeznaczeniu. Asortyment, który ma na nie trafić, może zostać tam umieszczony ręcznie lub przy pomocy wózków widłowych. Nieprzypadkowo więc znajdują one szczególnie zastosowanie w hurtowniach, punktach usługowych i oczywiście magazynach, gdzie są absolutną podstawą. Używają ich zarówno sprzedawcy zajmujący się tradycyjnym handlem, jak i przedsiębiorcy działający w e-commerce. 

Podesty przemysłowe - do czego służą?

Podesty przemysłowe, tak samo jak regały półkowe, mają ogromne znaczenie w każdym magazynie, zapewniając bezpieczne, ergonomiczne i efektywne wykonywanie zadań. Dzięki nim personel ma dostęp do różnych poziomów półek i regałów, na których znajdują się towary. Pracownicy zyskują więc w ten sposób większą łatwość, by wykonywać czynności związane nie tylko z magazynowaniem, ale też komplementowaniem zamówień, załadunkiem oraz rozładunkiem towarów. 

Zadania wykonywane są sprawniej, lecz to, co najważniejsze - o wiele bezpieczniej, gdyż podesty zapewniają stabilną platformę roboczą, minimalizując tym samym ryzyko niebezpiecznych wypadków. Gwarantują niezakłócony dostęp do towarów znajdujących się nawet na najwyższych poziomach bez ryzyka upadku.

Podesty przemysłowe - o czym dodatkowo pamiętać?

Podesty przemysłowe mają też inne zalety, co odczuć można zwłaszcza w większych magazynach, w których dodatkowo panuje bardziej skomplikowana struktura. Są tutaj kluczowe dla optymalizacji przestrzeni składowania. Pozwala to wykorzystać pionową przestrzeń magazynu w pełni, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczeni przez metraż wnętrza. Zmniejsza to koszty operacyjne firmy, gdyż nie ma potrzeby wynajmowania dodatkowych powierzchni do składowania. Co więcej, można je użytkować w różnych magazynach, także tam, gdzie panują specyficzne warunki związane z obecnością produktów niebezpiecznych. Są wykonane z trwałych materiałów, odpornych na szkodliwe warunki środowiskowe. 

Jak widzimy, regały półkowe i podesty przemysłowe są wobec siebie komplementarne, gwarantując lepszą pracę w każdym magazynie. Poszukując wysokiej jakości konstrukcji tego rodzaju, polecamy sklep Italfrost!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE