Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do starostwa w Radomsku

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do starostwa w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Droga Betlejemskiego Światło Pokoju rozpoczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego tradycyjnie każdego roku odpala się jedną świeczkę, której płomień - niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty - obiega cały świat.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do szkół, parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się wesołą nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

We wtorek, 20 grudnia 2022 r., za pośrednictwem harcerzy z hufca ZHP Radomsko, Światło przekazane zostało przez komendantkę hufca ZHP hm. Katarzynę Kurc do Starostwa Powiatowego w Radomsku – odebrali je: starosta Beata Pokora i wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Symbol odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, mimo często niesprzyjających warunków czy kryzysów światowych nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, ludzkiej życzliwości, wzajemnego zrozumienia oraz chęci pojednania między narodami.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko zhp światło pokoju boże narodzenie święta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE