Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Radomska

13 grudnia w kościele pw. Św. Lamberta przywitano delegację harcerzy z Hufca Radomsko, którzy przywieźli nam Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

13 grudnia harcerze oraz instruktorzy z Hufca Radomsko udali się do Częstochowy, by odebrać Światło Pokoju i móc dzielić się nim wśród lokalnej społeczności. Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się o godz. 20.00 w kościele pw. Św. Lamberta. W tym roku hasłem przewodnim jest "Zauważ człowieka".

- Cieszymy się, że możemy przekazać Betlejemskie Światło Pokoju radomszczanom. To już po raz 25 mamy możliwość podzielić się w sposób symboliczny spokojem, który chcielibyśmy żeby trafił na każdy wigilijny stół - powiedział podczas spotkania w Kościele Komendant Hufca Radomsko, phm. Piotr Jaworski.

Więcej o:
betlejemskie światło pokoju lambert zhp harcerze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE