Betlejemskie Światło Pokoju dociera do urzędów i instytucji w Radomsku

Betlejemskie Światło Pokoju dociera do urzędów i instytucji w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Szpital Powiatowy w Radomsku

Jego droga rozpoczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień - niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty - obiega świat.

W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, mimo niesprzyjających warunków czy napięć politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Za pośrednictwem harcerzy z Hufca ZHP Radomsko, Światło dotarło już m.in. do Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko betlejemskie światło pokoju zhp radomsko boże narodzenie święta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE