Betlejemskie Światło Pokoju dla radomszczan

W niedzielę radomszczanie będą mieli okazję aby zabrać do swych domów Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę radomszczanie będą mieli okazję aby zabrać do swych domów Betlejemskie Światło Pokoju.

Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju trafi ze Słowacji w niedzielę rano. Stamtąd zostanie przekazane m.in. do Częstochowy (planowo na godz. 17) a także do Poznania, Łodzi, Wrocławia i Krakowa. Radomszczańscy harcerze pobiorą ogień z częstochowskiej Jasnej Góry.

O godz. 20.00 na placu 3 Maja radomszczanie będą mogli pobrać od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju i wziąć je ze sobą do domu. Co ważne, zainteresowane osoby dostaną lampion lub znicz, w którym będzie można zabrać ogień do domu. Ponadto harcerze zapraszają do wspólnego śpiewania kolęd, zapowiadają też przybliżenie idei przekazywania BŚP w ciekawej formie.

Radomszczańscy harcerze w ciągu następnego tygodnia (od poniedziałku 17 do piątku 21 grudnia) będą przekazywać Betlejemskie Światło Pokoju do różnego rodzaju instytucji w naszym mieście.

Akcja o nazwie Betlejemskie Światło Pokoju to coroczny cykl działań podejmowanych przez skautów na całym świecie, także przez harcerzy w Polsce. Działania te polegają na symbolicznym przekazywaniu w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, pochodzącego z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Odważ się być dobrym

Idea dzielenia się Betlejemskim Światłem Pokoju to jedna z najpopularniejszych akcji organizowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego. W tym roku akcji towarzyszy hasło "Odważ się być dobrym". W taki sposób harcerze rozwijają tegoroczną myśl przewodnią:
Mamy nadzieję, że i w tym roku, wspólnymi siłami uda nam się zaszczepić tę cudowną ideę niesienia Światła w wielu środowiskach harcerskich, tak by ten wyjątkowy płomień dotarł do wszystkich, którzy na niego czekają. W tym roku nasza służba przebiegać będzie pod hasłem: "Odważ się być dobrym". Nawiązując do cytatu z Księgi Rodzaju – "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre", rozumiemy je jako "bądź dobrym człowiekiem" oraz "czyń dobro". Wymaga to od nas wielkiej odwagi i szczerych chęci. Dzisiejszy świat nie promuje poprawnych postaw, zanika kultura społeczna, moralność. Często czynienie dobra jest niepopularne, wręcz niepożądane. Hasło "Odważ się być dobrym" to nawołanie, podkreślenie by szukać w sobie dobra, którym można dzielić się z innymi.

Jeden z klipów promujących tegoroczną akcję znajduje się poniżej.

Więcej o:
betlejemskie światło pokoju harcerze zhp światło boże narodzenie hasło idea chrześcijaństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE