Bełchatów: powstaje droga dojazdowa do strefy B2

Bełchatów: powstaje droga dojazdowa do strefy B2 Fot. UM Bełchatów

Trwają prace związane z budową drogi prowadzącej do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. W pierwszej kolejności wykonawca zajął się uzbrojeniem terenu. Inwestycja, na którą miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, powinna zakończyć się w grudniu 2021 roku.

– Odpowiedzialne budowanie gospodarki to dla nas priorytet. Wprowadziliśmy zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, objęcie zaś całego obszaru miasta planem zagospodarowania przestrzennego z pewnością ułatwia decyzję o zainwestowaniu właśnie u nas. Zależy nam na prężnym rozwoju naszej strefy przemysłowej, a budowa drogi dojazdowej z pewnością podniesie jej atrakcyjność – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Wspomniana droga ma duże znaczenie dla potencjalnych inwestorów, pozwoli bowiem na dobre skomunikowanie przyszłych zakładów z miastem. Obecnie na odcinku łączącym strefę z ulicą Czapliniecką prowadzone są prace zbrojeniowe. Obejmują one budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W kolejnym etapie wykonawca zajmie się pracami stricte budowlanymi. Oprócz nowej drogi gminnej powstanie także oświetlenie uliczne.

Inwestycja prowadzona w ramach dużego zadania pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Bełchatowie przy ulicy Czaplinieckiej” i kosztować będzie ponad 3,7 mln zł. Należy zaznaczyć, że na jej realizację magistrat pozyskał 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach innego zadania, współfinansowanego przez miasto, w miejscu zjazdu do strefy powstanie też nowe skrzyżowanie. Mowa tu o zadaniu: rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I.

– Do tej inwestycji dołożymy nieco ponad 1mln złotych. Zależy nam na tym, by tereny, na których rozbudowuje się bełchatowska strefa przemysłowa, były jak najlepiej przygotowane do działania obecnych i przyjęcia kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Czechowska.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów budowa drogi strefa przemysłowa inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE