Bełchatów: budowa sieci gazowej coraz bliżej

Bełchatów: budowa sieci gazowej coraz bliżej Fot. UM Bełchatów

Dobra informacja dla mieszkańców Grocholic i osiedla Politanice. Jest już gotowa dokumentacja projektowa na budowę sieci gazowej w tych częściach miasta. Łódzki Oddział Polskiej Spółki Gazownictwa ogłosił także przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

Do magistratu wpłynęła odpowiedź z łódzkiego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa na zapytanie prezydent Marioli Czechowskiej o to, na jakim etapie są przygotowania do budowy sieci gazowej w dwóch częściach Bełchatowa. Mowa o osiedlach Grocholice i Politanice – ulice: Jutrzenki, Pogodna, Wspólna, Poranna oraz Głuchowskiego.

Dziś wiadomo, że realizacja tego zadania jest coraz bliżej.

– Spółka ma już gotową całą dokumentację projektową w tym zakresie, wydane jest także pozwolenie na budowę. Teraz trwa procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Po jej zakończeniu będą znane szczegóły, co do terminu realizacji tego zadania – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Spółka chciałaby, aby sieć powstała do połowy października tego roku. Zaznacza jednak, że czas inwestycji może się wydłużyć. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która utrudnia wiele działań.

Osiedla Grocholice i Politanice to części miasta, gdzie nie ma sieci PEC. Wyjściem jest położenie w tych rejonach sieci gazowej, co umożliwi m.in. ogrzewanie domów. Dlatego magistrat zabiega, aby Polska Spółka Gazownictwa ruszyła z taką inwestycją w Bełchatowie jak najszybciej. Przyłączeniem swoich gospodarstw domowych do sieci gazowej zainteresowanych jest ponad sto osób.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów sieć gazownicza gazociąg bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE