Będzie więcej testów na koronawirusa. Na ulice miasta i powiatu wyjechał specjalny ambulans

Będzie więcej testów na koronawirusa. Na ulice miasta i powiatu wyjechał specjalny ambulans Fot. pixabay.com

W najbliższych dniach zwiększy się liczba testów na SARS-CoV-2, wykonywanych na terenie powiatu radomszczańskiego. Specjalny dodatkowy zespół, powołany na mocy porozumienia podpisanego między władzami powiatu radomszczańskiego i dyrekcją Szpitala Powiatowego, przystąpił już do pracy.

- Uznałam za konieczne, aby podjąć działania w celu zwiększenia liczby testów na obecność koronawirusa, wykonywanych na terenie naszego powiatu. Badaniami zostanie objętych więcej osób przebywających na kwarantannie na podstawie decyzji sanepidu – mówi starosta Beata Pokora.

Na terenie województwa łódzkiego, obejmującego 24 powiaty, pracowało dotąd pięć zespołów pobierających od potencjalnie zarażonych osób próbki do testów. Od poniedziałku do pracy ruszyła dodatkowa, radomszczańska karetka, która obsługuje tylko mieszkańców naszego powiatu.

- Zespół, składający się z kierowcy i ratownika, specjalnym samochodem będzie docierać do osób objętych kwarantanną na terenie naszego powiatu, aby pobierać wymazy niezbędne do wykonania testu na obecność koronawirusa. Dzięki wynikom tych testów znacznie zwiększy się pewność co do liczby faktycznie zakażonych osób, a co za tym idzie, zwiększy się bezpieczeństwo obywateli – tłumaczy starosta Beata Pokora.

Zebrany materiał trafi do łódzkiego laboratorium, wyniki powinny być znane w ciągu 24 godzin.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus testy ambulans
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE