Będzie stoisko i gadżety WOŚP w MDK w Radomsku

Będzie stoisko i gadżety WOŚP w MDK w Radomsku Fot. M. Kołaczkowski

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych. To tegoroczne hasło 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra 29 stycznia.

- Wszystko jest już na ostatniej prostej. Przeszliśmy już przez sporą papierologię i zrejestrowaliśmy wolontariuszy. Teraz skupiamy się już nad organizacją samego finału – opowiada na portalu Radomsko24.pl Aneta Bus, koordynator 31. finału WOŚP w MDK w Radomsku.

- Warto przypomnieć, że mimo pandemii to orkiestra w Radomsku grała. W 29. finale zebraliśmy 103 231, 94 zł, a w 30. finale 98 705,31 zł – dodaje Aneta Bus.

W tym roku po raz pierwszy będzie w sztabie stoisko z gadżetami WOŚP i możliwość ich kupienia (koszulki, kubki itd.). Będą puszki stacjonarne. Każda puszka będzie miała prawnego opiekuna, będzie można wrzucić pieniądze do tej puszki i wybrać sobie gadżet.

Dlaczego walka z sepsą?

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu.

2 stycznia, pierwszym gościem portalu Radomsko24.pl w 2023 roku będzie Aneta Bus, koordynator sztabu WOŚP w MDK w Radomsku. Początek o 19.45.

W tym roku bez zmian. Zapraszamy do oglądania na portalu Radomsko24.pl programu „W Temacie” w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk aneta bus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE