Będzie remont ul. Piastowskiej i Krasickiego w Radomsku. Inwestycje dofinansuje Urząd Miasta

Będzie remont ul. Piastowskiej i Krasickiego w Radomsku. Inwestycje dofinansuje Urząd Miasta Fot. Google Street View

Podczas czwartkowej (26 maja) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomsku, radni podjęli uchwałę o przekazaniu pieniędzy radomszczańskiemu starostwu na remonty dwóch dróg powiatowych: ulicy Piastowskiej oraz Krasickiego.

Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, 900 tys. zł z miejskiego budżetu zostanie przeznaczone na wymianę nawierzchni na dwóch skrzyżowaniach ulicy Piastowskiej: z ul. Tysiąclecia i ul. Leszka Czarnego. W ramach inwestycji powstanie nowy chodnik przy ul. Piastowskiej (naprzeciwko budynku Telekomunikacji). Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Kolejne przekazane przez Miasto dofinansowanie – w wysokości 300 tys. zł, zostanie przeznaczone na budowę chodnika na ul. Krasickiego (między ul. Kościowa a ul. Inwestycyjną i dalej do przystanku autobusowego). To zadanie również zostanie wykonane w tym roku.

Jeśli chodzi o ul. Krasickiego, zadanie jest częścią większej inwestycji. Wkrótce starostwo ogłosi przetarg na przebudowę tej ulicy, od przejazdu kolejowego do ulicy 11 Listopada. Na skrzyżowaniu ul. Krasickiego i Sierakowskiego ma powstać rondo.

- Drogi powiatowe, tj. między innymi ulica Piastowska i ulica Krasickiego w Radomsku, tworzą w powiązaniu z drogami miejskimi spójny układ drogowy. Biorąc pod uwagę, iż ich stan techniczny i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa są ważne z punktu widzenia wszystkich mieszkańców naszego miasta ustalono, że zasadnym jest udzielić wsparcia na przebudowę tych dróg Powiatowi Radomszczańskiemu – czytamy w uzasadnieniu uchwały przyjętej przez radnych Rady Miejskiej w Radomsku.

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko sesja rady miejskiej dofinansowanie remont ulica piastowska ulica krasickiego inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE