Będzie przebudowa ul. Sokolej w Radomsku?

Będzie przebudowa ul. Sokolej w Radomsku? Fot. Google Street View

Radny Rady Miejskiej w Radomsku, Grzegorz Minecki zawnioskował do władz miasta o podjęcie działań zmierzających do przebudowy ul. Sokolej. Czy jest szansa na taką inwestycję?

Radny podkreśla, że wniosek o przebudowę ul. Sokolej złożył na prośbę mieszkańców tej części miasta.

- Mając na uwadze zgłoszenia mieszkańców wnioskuję o przebudowę ulicy Sokolej tj. podwyższenia parametrów techniczno eksploatacyjnych drogi poprzez wykonanie nowej nawierzchni jezdni, wymianę krawężników, wykonanie chodnika oraz rozbudowę miejsc parkingowych – czytamy we wniosku.

Grzegorz Minecki zauważa, że stan drogi jest katastrofalny.

- Ponadto nadmieniam, iż przy drodze znajduje się przedszkole. Przebudowa ulicy zapewni jej użytkownikom bezpieczne warunki ruchu i dojazdu do znajdującego się tam przedszkola oraz mieszkańcom do swoich mieszkań i posesji – wyjaśnia radny, Grzegorz Minecki.

Radny otrzymał już odpowiedź od władz miasta.

- Dokonaliśmy wizji lokalnej w terenie stwierdzając, iż wskazane powyżej usterki oraz braki należy sukcesywnie usuwać. W związku z powyższym, w miarę posiadanych środków finansowych, będziemy wnioskowali o wykonanie projektu chodnika i miejsc parkingowych. Następnie umieścimy w propozycjach do projektu budżetu miasta wykonanie zaprojektowanych elementów pasa drogowego – poinformowała Monika Andrysiak, wiceprezydent Radomska.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko wniosek przebudowa ulicy sokolej inwestycja grzegorz minecki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE