Będzie profesjonalny dirt park w Radomsku. Podpisano akt darowizny terenu. Można zacząć projektować obiekt

Będzie profesjonalny dirt park w Radomsku. Podpisano akt darowizny terenu. Można zacząć projektować obiekt Fot. UM Radomsko

W ubiegłym roku na jednej z działek przy skrzyżowaniu ulic Kopiec i Zgoda w Radomsku młodzież wybudowała swój własny dirt park - rodzaj toru z przeszkodami do wyczynowej jazdy na specjalnym rowerze, tzw. „dirtjumpingu” lub po prostu „dirta”. Tor nie spełniał wymogów bezpieczeństwa. Sprawą zainteresowały się władze miasta, które obiecały budowę na tym terenie profesjonalnego toru.

Działka, na której młodzież zbudowała tor należała do Skarbu Państwa. Dziś (13 czerwca 2024 r.) Urząd Miasta w Radomsku poinformował, że został podpisany akt notarialny darowizny gruntu Skarbu Państwa przez Starostwo Powiatowe na rzecz miasta.

- Pamiętacie zdolną młodzież, która na jednej z działek przy ul. Zgody i Kopiec wybudowała tor przeszkód do wyczynowej jazdy na rowerze? Niestety nie było to najbezpieczniejsze, dlatego prezydent po rozmowach z młodzieżą i rodzicami zaproponował, że w przyszłości na tej działce powstanie dirt park z prawdziwego zdarzenia, tak aby było fajnie, ale i bezpiecznie. Dziś słowa przechodzą w czyny. Właśnie został podpisany akt notarialny darowizny gruntu Skarbu Państwa przez Starostwo Powiatowe na rzecz miasta i będzie można zacząć projektowanie obiektu. Oczywiście z pomocą młodzieży, która będzie z niego korzystać – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Więcej o:
radomsko dirt park tor jazda rowerem ulica zgody ulica kopiec inwestycja budowa akt notarialny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE