Będzie powiatowy budżet obywatelski?

O idei obywatelskiego budżetu na szczeblu powiatowym opowiedzieli w sobotni poranek lokalni politycy i kandydaci do Rady Powiatu z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość.

Czy z budżetu Starostwa Powiatowego w Radomsku zostanie wyodrębniona osobna kwota na tzw. budżet obywatelski? Jeśli decyzyjną większość w Radzie Powiatu zdobędą radni PiS, może tak się stać: - To jest coś całkiem nowego w naszym powiecie co chcielibyśmy wprowadzić, czyli powiatowy budżet obywatelski. Taki budżet funkcjonuje już w wielu powiatach na terenie kraju, w naszym powiecie nie. Na czym to polega? Jest rzeczą oczywistą, że część budżetu przeznacza się, aby mieszkańcy powiatu w bezpośrednim głosowaniu współdecydowali o tym, na co chcą przeznaczyć pieniądze przeznaczone na rozwój powiatu - wyjaśniał Szymon Zyberyng, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Radomszczańskiego.

- Taki budżet jest realizowany, bądź będzie realizowany w wielu powiatach na terenie Polski. Można tu wymienić powiat toruński, gdzie były już trzy edycje, sochaczewski, wągrowiecki, wrzesiński czy gostyński - wymieniała Małgorzata Lewandowska, również kandydująca na radną powiatową. Podczas konferencji zapowiedziano także powrót ratownictwa medycznego z powrotem pod skrzydła państwa polskiego - gdyż karetki będące własnością prywatnych firm, nie zawsze spełniają pokładane w nich oczekiwania społeczne.

Więcej o:
powiatowy budżet obywatelski prawo i sprawiedliwość pis rada powiatu starostwo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE