Będzie pierwszy zjazd linowy w Radomsku

Będzie pierwszy zjazd linowy w Radomsku

Wybrano wykonawcę placu zabaw przy ulicy Torowej, będzie nią firma DETAL z Radomska. Plac zabaw jest dodatkową inwestycją realizowaną w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Całkowity koszt budowy wyniesie 95 817 złotych. Wykonawca zobowiązał się, iż inwestycja zostanie ukończona do 5 grudnia 2016 roku. Na ukończeniu znajdują się też boiska przy ZSG nr 1 i ZSG nr 4, których budowa również realizowana jest z środków Budżetu Obywatelskiego. W przypadku obu boisk może wystąpić opóźnienie, gdyż wykonawca zwrócił się do miasta o przedłużenie terminu zakończenia prac.

Jak wyjaśnia Karolina Turowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Radomsko, nowy plac przy ulicy Torowej wyposażony będzie w potrójną huśtawkę, na której znajdować będzie się deska dla dzieci starszych, „pampers” dla dzieci młodszych oraz bocianie gniazdo. Dodatkowo plac będzie wyposażony w karuzelę czteroramienną, metalowe koniki, dwa bujaki sprężynowe, linowy sześciokąt wielofunkcyjny do wspinaczki oraz pierwszy w Radomsku zjazd linowy o długości 27 metrów.

- Na placu zabaw nie zabraknie również piaskownicy z dachem oraz zestawu do zabawy, w którego skład wchodzą rura do zjazdu, kręcona oraz prosta zjeżdżalnia, schodki trapezowe, drabinki, mała ścianka wspinaczkowa, tablica do rysowania oraz gra w kółko i krzyżyk. Plac będzie ogrodzony oraz wyposażony w ławki kosze na śmieci – wyjaśnia Karolina Turowska, dodając, że 10 października do miasta wpłynęło pismo od firmy wykonującej boiska przy ZSG nr 1 i ZSG nr 4 o przedłużenie terminu zakończenia zadań ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Miasto nie wyraziło na to zgody. Zgodnie z umową termin realizacji inwestycji mija 25 października. Wykonawca ma świadomość tego, że za każdy dzień zwłoki będzie naliczana kara umowna.

Więcej o:
budżet spotkania mieszkańcy głosowanie urząd miasta budzet obywatelski bo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE