Będzie nowa siedziba MOPS w Radomsku. Radni podjęli decyzję

Będzie nowa siedziba MOPS w Radomsku. Radni podjęli decyzję Fot. J. Paszewski

Podczas piątkowej (16 czerwca 2023 r.) sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na zakup przez Miasto Radomsko nieruchomości przy ulicy Sadowej. W obiekcie tym powstanie nowa siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mieści się przy ul. Kościuszki. Pracownicy rozlokowani są w czterech budynkach.

Za wynajem budynku stojącego bezpośrednio przy ulicy Kościuszki, w którym mieści się m.in. administracja i dyrekcja Ośrodka, właściciel, czyli LOK pobiera czynsz w  wysokości ok. 10 tys. zł. To  spora suma pieniędzy. Z tej lokalizacji MOPS wyjdzie do końca czerwca.

Szukano miejsca, gdzie wszyscy pracownicy mogliby się zmieścić w jednym budynku. I znalazł się taki. Przy ulicy Sadowej 5.

Budynek jest trzykondygnacyjny z podpiwniczeniem o łącznej powierzchni ok. 2000 m kw. Na działce znajduje się także drugi budynek. Ten jest dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem o powierzchni ponad 300 m kw. Na działce znajdują się również garaże.

W drodze negocjacji ustalono cenę nabycia na kwotę 3 250 000 zł. Operat szacunkowy nieruchomości wskazywał na wartość 6 800 000 zł.

- Ten obiekt ma bardzo dobre położenie i potencjał. Po przeniesieniu MOPS do nowej siedziby, w budynkach przy ul. Kościuszki, które MOPS dzierżawi od Towarzystwa Budownictwa Społecznego mogłyby powstać np. lokale dla organizacji pozarządowych – podkreśla prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Jak wyjaśnia prezydent, budynek przy ul. Sadowej jest w bardzo dobrym stanie i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

- Wystarczy pomalować ściany, wstawić meble i pracownicy MOPS będą tam mogli rozpocząć pracę – zauważa Jarosław Ferenc.

Uchwała w spawie zakupu nieruchomości została podjęta jednogłośnie.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w dyskusji i podjąć uchwałę, która rozwiąże wieloletnie problemy lokalowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zakup tej nieruchomości za naprawdę atrakcyjną kwotę to bardzo dobra decyzja – mówił radny Łukasz Więcek.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rady miasta radomsko mops nowa siedziba mops zakup nieruchomości ulica sadowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE