Będzie dron do walki ze smogiem? Wyniki ankiety radnego Marka Rząsowskiego

Będzie dron do walki ze smogiem? Wyniki ankiety radnego Marka Rząsowskiego

Przez kilka dni na facebookowym profilu Marka Rząsowskiego widniała ankieta, w której radny pytał mieszkańców o zasadność kupna drona do monitoringu stanu powietrza oraz identyfikacji źródeł zanieczyszczeń. Ankieta ta właśnie się zakończenia. Poznaliśmy też jej wyniki.

W ankiecie zagłosowały 293 osoby. Zdecydowana większość bo 82%, opowiedziała się za zakupem takiego urządzenia. Przeciw było 18%.- Duża liczba osób biorących udział w ankiecie, ilość udostępnień, a także tocząca dyskusja, to wszystko potwierdza, że problem smogu jest istotnym problemem w naszym otoczeniu - powiedział nam radny Marek Rząsowski.

Radny Marek Rząsowski zapowiedział, że najbliższe posiedzenie Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska (3 marca godz. 13.00) poświęcone będzie m.in. zakupowi  drona przez gminy z terenu Powiatu Radomszczańskiego. Koszt takiego drona to wydatek ok 70 tys. zł netto. Jednak to nie wszystkie koszty. Do tego dochodzi przeprowadzenie płatnego szkolenia na operatora drona. Jak zapowiedział radny, na posiedzeniu komisji podjęty będzie także temat zakupu czujek badających jakość powietrza na terenie gmin powiatu.

Więcej o:
dron smog powiat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE