Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Będzie bezpiecznej na ulicy Północnej

Miasto
Beata Januszewska

Mieszkańcy ulicy Północnej na osiedlu Kowalowiec w Radomsku chcą progów zwalniających i ograniczenia prędkości pojazdów do 20km/h. Z taką prośbą zwrócili się do miejskich radnych.

Powyższa sprawa była omawiana przez samorządowców 7 listopada na Komisji Bezpieczeństwa Publicznego w miejskim magistracie. Mieszkańcy we wniosku podnosili, iż od momentu modernizacji ich ulicy, gdzie położono nowa nawierzchnię asfaltową, samochody jeżdżą o wiele szybciej. Nie są to tylko słowa, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy były na tej właśnie ulicy trzy kolizje drogowe. Był również jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Z uwagi na te wydarzenia wydaje się, że pomysł mieszkańców, którzy chcą progów zwalniających i ograniczenia prędkości do 20km/h jest zasadny. Mieszkańcy w swoim wniosku zwrócili również uwagę na fakt, że ulica Północna posiada wąską jezdnię z chodnikami, a zabudowa budowlana jest zwarta nie jest to więc miejsce do szybkiej jazdy. Mieszkańcy chcieliby zamontowania progów zwalniających na ul. Północnej w obrębie skrzyżowań z ulicami: Robotnicza, Wróblewskiego, Sklepowa, Dzielnicowa i Gołębia. W związku z tym radni postanowili utworzyć strefę ograniczenia prędkości do 30km/h wraz ze skrzyżowaniami równorzędnymi i ograniczenia wjazdu pojazdów ciężarowych powyżej 8 ton na ulicy Dembowskiego.

Obecna na komisji naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej – Monika Andrysiak poinformowała, że prace zostaną zlecone na wiosnę 2019 roku. Jak słusznie zauważył przewodniczący komisji Paweł Kałdoński pora wiosenna, która pozwoli na rozpoczęcie prac nie jest taka oczywista. Dlatego też miasto powinno wyjść naprzeciw mieszkańcom i rozpocząć pracę jeszcze w tym roku. W przypadku, jeśli nie będzie możliwości finansowych do zrealizowania tej inwestycji w 2018 roku, Wydział Inwestycji i Inżynierii Miejskiej zobowiązał się do zabezpieczenia środków na ten cel w 2019 roku. Bezpieczeństwo jest priorytetem i nie powinno się z nim zwlekać.

komentarze