Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Będzie bezpiecznej?

Miasto
Jacek Paszewski

O tym jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach ulic Tysiąclecia z Wyszyńskiego oraz Sucharskiego z Poprzeczną, mówiło się w Radomsku od dawna. Po licznych propozycjach, debatach, spotkaniach, w których uczestniczyli radni powiatowi, policjanci wreszcie ma się zrobić bezpieczniej.

Skrzyżowania ulic Tysiąclecia z Wyszyńskiego i Poprzecznej z Sucharskiego zaliczane są do najniebezpieczniejszych w całym powiecie radomszczańskim. Według statystyk dochodzi tam do największej ilości kolizji i wypadków.

Pomysłów na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia z Wyszyńskiego było kilka. Pierwszy z nich, to zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu nakazu skrętu w prawo z wlotów podporządkowanych w drogę posiadającą pierwszeństwo przejazdu. Druga koncepcja, zakładała zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Trzecią propozycją, była przebudowa istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo.

Zwyciężył jednak inny pomysł. Na skrzyżowaniu Tysiąclecia-Wyszyńskiego, planowane jest zamontowanie tzw. znaków aktywnych (żółte pulsujące światło), które dodatkowo będą ostrzegać kierowców o zbliżaniu się do tego niebezpiecznego skrzyżowania. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane na skrzyżowaniu Poprzecznej z Sucharskiego.

Na każdym z tych skrzyżowań planowane jest ustawienie dwóch tego typu znaków (koszt jednego – ok. 7 tys. zł).  Montaż ma się zakończyć do końca października.

Na początku września, została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu na innym niebezpiecznym skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Okrajszów. Na wlotach podporządkowanych zamontowano  progi zwalniające. Kierowcy, którzy korzystają z tej drogi, dojeżdżając do skrzyżowania, muszą zwolnić do 20 km/h. Zmiana powinna wyeliminować główną przyczynę powstawania dużej ilości zdarzeń drogowych w tym miejscu, czyli nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

komentarze