Będąc chłopcem marzyłem o karierze piłkarza

Będąc chłopcem marzyłem o karierze piłkarza Fot. M. Kołaczkowski

Marcin Ozga, strażak z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku zajął trzecie miejsce w konkursie „Najlepszy Strażak Województwa Łódzkiego PSP w 2023 roku” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Strażak pełni służbę w KP PSP w Radomsku od 6 lat. Od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. uczestniczył w 80 akcjach ratowniczych w ramach PSP oraz 41 zdarzeniach jako strażak jednostki OSP Kamieńsk.

Na pytanie czy od dzieciństwa marzył, aby założyć mundur strażaka odpowiada:

- Nie za bardzo. Będąc chłopcem bardziej marzyłem o karierze piłkarza. Jestem z tego rocznika, gdy mama nie mogła się doprosić, abym wrócił z dworu do domu. Większość czasu spędzał człowiek na boisku. Inaczej niż dzisiaj – odpowiada Marcin Ozga.

Marcin Ozga wciąż podnosi swoje kwalifikacje. Jest instruktorem na szkoleniach strażaków OSP i PSP. Jest także studentem na kierunku ratownictwo medyczne.

W środę 6 grudnia gościem programu „W Temacie” będzie Marcin Ozga z KP PSP w Radomsku – „Najlepszy Strażak Województwa Łódzkiego PSP w 2023 roku”. Premiera programu o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk marcin ozga
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE