Będą utrudnienia w okolicy Kamieńska. Rusza remont DK91

Będą utrudnienia w okolicy Kamieńska. Rusza remont DK91 Fot. GDDKiA w Łodzi

W środę 15 kwietnia 2020 r. rusza remont DK 91 między Niechcicami i Kamieńskiem. Prace będą prowadzone tzw. połówkami, czyli remontowany będzie jeden pas jezdni, a po drugim ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie kierowany ręcznie, bądź za pomocą świateł.

W ramach prac zostanie wyremontowany i wzmocniony odcinek drogi o długości 8,5 km. Zakres robót obejmuje usunięcie trzech warstw konstrukcyjnych (podbudowy bitumicznej, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej) o łącznej grubości 20 cm i ułożenie nowych, dodatkowo wzmocnionych specjalistyczną siatką stalową. Ponadto naprawione i wyrównane zostaną pobocza. Radykalnie poprawi to komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i okolicznych mieszkańców na tym bardzo wyeksploatowanym odcinku trasy.

- Podczas remontu prace będą prowadzone tzw. połówkami, czyli remontowany będzie jeden pas jezdni, a po drugim ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie kierowany ręcznie, bądź za pomocą świateł. Jednorazowo pracami objęte będą odcinki o długości do kilometra. W związku z tym, że dotyczy to aż 8,5 kilometra drogi, na remontowanym odcinku, zależenie od etapu prowadzonych prac, należy spodziewać się od dwóch do pięciu wahadeł. W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie do 60 km/h – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace mają trwać do końca czerwca.

Więcej o:
gddkia dk91 remont kamieńsk utrudnienia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE