Będą utrudnienia na DK1 w rejonie Kamieńska

Będą utrudnienia na DK1 w rejonie Kamieńska

W związku z kolejnym etapem robót na odc. „B” (Piotrków Tryb- Kamieńsk) autostrady A1, w przyszłym tygodniu prowadzone będą prace nocne związane z budową wiaduktu na węźle Kamieńsk (okolice skrzyżowania autostrady A1 i drogi wojewódzkiej 484). Będzie to wymagało kilku zatrzymań ruchu na czas nie dłuższy niż 15 minut jednorazowo.

Prace prowadzone będą w dwie kolejne noce: z 22 na 23 i z 23 na 24 września, czyli z wtorku na środę i ze środy na czwartek. Zapowiadane zatrzymania nastąpią między godzinami 23.00 i 4.00, czyli w czasie , kiedy natężenie ruchu jest najmniejsze.

- Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu podróży, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem i zachowanie maksimum bezpieczeństwa. Jednocześnie pragniemy zakomunikować, że w najbliższą środę 23 września ruszają prace związane z remontem nawierzchni na DK 71. Obejmą one odcinek w Gospodarzu do granicy z Pabianicami. Będą polegały na usunięciu (sfrezowaniu) dwóch warstw nawierzchni (tzw. warstwy ścieralnej i wiążącej) o łącznej grubości kilkunastu centymetrów, a następnie ułożeniu nowych warstw i odtworzeniu oznakowania poziomego, kiedy pozwolą na to warunki – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Prace będą prowadzone odcinkami po ok. 500 metrów, raz na jednej , raz na drugiej połowie jezdni. Oznacza to, że a miejscu prowadzonych robót, sterowany ręcznie ruch będzie się odbywał wahadłowo. Przewiduje się, że potrwają one do 10 października. Ze względu na fakt, że układanie masy bitumicznej wymaga bezdeszczowej aury, termin może ulec zmianie.

W rejonie prowadzonych prac będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania.

Więcej o:
a1 autostrada budowa gddkia utrudnienia kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE