Będą „szykany” na ul. Bolesława Chrobrego w Radomsku

Będą „szykany” na ul. Bolesława Chrobrego w Radomsku

Ruch na ul. Bolesława Chrobrego w Radomsku zostanie spowolniony. Taką decyzję podjęli radni z Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Radomsku. Przychylili się tym samym do wniosku mieszkańców wspomnianej ulicy.

Mieszkańcy ul. Bolesława Chrobrego w Radomsku podkreślają, że pomimo obowiązującej na ulicy strefy ograniczonej prędkości do 30km/h oraz postawionego tam znaku, kierowcy notorycznie lekceważą to ograniczenie.

- Jesteśmy zaniepokojeni prędkościami rozwijanymi przez kierowców, które często oscylują w okolicy 70-80 km/h. Ulica nie należy do najkrótszych, co sprzyja rozpędzaniu się pojazdów. Wzdłuż ulicy Chrobrego, na odcinku pomiędzy ulicami Łokietka, a Jagiellońską istnieje co prawda chodnik, jednak pędzące samochody stanowią poważne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców, w szczególności dla dzieci, które spędzając wolny czas jeżdżą na rowerach, rolkach, hulajnogach po sąsiadujących uliczkach bloków oraz na ulicy Chrobrego. W granicach wspomnianego obszaru, w sąsiedztwie bloków i domków mieszka wiele rodzin z dorastającymi dziećmi. Pragniemy nadmienić również, że w ostatnim czasie ruch na ul. Chrobrego zwiększył się, co jest spowodowane wybudowaniem nowego osiedla bloków przy ul. Łokietka i kierowcy bardzo często wybierają skrót właśnie przez naszą ulicę – czytamy w piśmie skierowanym do radnych.

Mieszkańcy zawnioskowali o podjęcie decyzji o zainstalowanie progów zwalniających, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy Bolesława Chrobrego.

Opinie mieszkańców podzielają policjanci. Funkcjonariusze, jak również radni zauważają jednak, że progi zwalniające nie poprawią sytuacji. Na niektórych ulicach, gdzie zostały zamontowane, w krótkim czasie zostały zniszczone. Stąd zapadła decyzja o zastosowaniu na ul. Bolesława Chrobrego tzw. „szykan drogowych”. W tym przypadku będą to zwężenia drogi, które sprawią, że kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko komisja bezpieczeństwa ulica chrobrego radomsko spowolnienie ruchu szykany drogowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE