Będą nowe szlaki rowerowe w powiecie radomszczańskim

Będą nowe szlaki rowerowe w powiecie radomszczańskim

Radomszczańskie starostwo przygotowało dla mieszkańców powiatu nowy szlak rowerowy. Obecnie trwa montaż tablic oznaczających szlak, który już niedługo będzie oddany do użytku. Trasa prowadzi przez Radomsko, gminy Dobryszyce i Lgotę Wielką. Koniec ponad czterdziestokilometrowej trasy znajduje się pod górą Kamieńsk, gdzie szlak łączy się z trasą bełchatowską.

Jak wyjaśnia wicestarosta Robert Zakrzewski, szlak powstał przy współpracy samorządów, przez które przebiega nowa trasa rowerowa, a koszt jego realizacji wyniósł około 2000 złotych. Obecnie trwają prace w terenie, mające na celu odpowiednie oznaczenie powstającej trasy.

-  Wydamy mapę szlaku w formie papierowej, na której będzie można zobaczyć jej przebieg w powiecie oraz Radomsku. Mapa będzie przedstawiać ciekawe miejsca jakie możemy zobaczyć podczas wycieczki. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu będą mogli wspólnie z rodzinami dobrze bawić się na nowym szlaku – zauważa wicestarosta Zakrzewski.

To jednak nie koniec inwestycji w szlaki rowerowe w powiecie na najbliższe lata. Jak zapewnia wicestarosta, do 2018 roku mają powstać 3 kolejne szlaki w kierunku – Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Pajęczna oraz Przedborza. Realizacja przedsięwzięcia jest bardzo prawdopodobna ze względu na niskie koszty inwestycji. Wicestarosta Zakrzewski podkreślał, iż liczy na współpracę kolejnych samorządów, w tym miasta Radomsko, dzięki czemu uda się stworzyć spójną i ciekawą ofertę dla miłośników kolarstwa w Radomsku i powiecie.

Więcej o:
szlak rowerowy powiat starostwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE